Exkurze žáků 3.A a 5.A

U6 neboli Malý svět techniky děti znají především z televize Déčko. Dne 5.3.2019 si jej děti z 3.A a 5.A naší školy mohly zažít na vlastní kůži. Nejprve se se svými třídními učitelkami zúčastnili vzdělávacích programů. 3.A se seznámila s oxidem uhličitým – všudypřítomným neviditelným plynem. Děti zjistily, jaké má vlastnosti, realizovali několik jednoduchých chemických pokusů a nakonec je paní kouzelnice, která oxid vyráběla, pochválila za jejich znalosti. Jak si utajit informace a domlouvat se šiframi, si vyzkoušela 5.A na programu ,,Ínávorfiš aneb tajemství utajených zpráv.“ Již naši předkové komunikovali mezi sebou vymyšlenými tajnými kódy. Vyluštili jsme pár rébusů a šifer, znalosti matematiky jsme využili při kódování ve dvojkové soustavě. Zhotovili jsme si šifrovací pomůcku podle císaře Caesara, odhalili skrytou větu a našli schovaný poklad. Program byl zajímavý a poučný. 

Zuzana Šrámková (3.A), Eva Kutálková (5.A) 

V U6 se mi líbilo, jak jsme zvedali paní učitelku.

Petr Richtár

Mně se líbilo všechno. Jenom mě trochu zamrzelo, že jsem nebyla vyvolaná.

Kristýna Pochylá