Mikulášské odpoledne

Dne  3. 12. 2018  proběhla v prostorách naší školy ZŠ TGM dlouho očekávaná akce „Mikulášské odpoledne“ s našimi velkými kamarády – patrony z  9. ročníku.

A jak to tedy bylo?

Naši patroni, žáci 9. ročníku si pro své malé kamarády prvňáčky připravili zábavné odpoledne plné soutěží, her a tvoření. Nejprve si děti se svými patrony společně vyrobili „ Adventní botu s 15 bonbónky“, tolik pracovních dnů totiž zbývá do vánoc. Všechny děti si svou botu vystavily ve třídě. Každý den ráno se už těší, až si odlepí jeden bonbónek, na kterém si samozřejmě hned s radostí pochutnají. Po tomto společném tvoření jsme se přesunuli do druhého patra naší školy.Tam si prvňáčci mohli zaskákat v pytli, proběhnout čertí dráhu s překážkami, složit puzzle Mikuláše, Anděla i Čerta, hledat rozdíly, vymalovat omalovánku, přečíst a přiřadit slova k obrazu čerta  a mnoho dalšího.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře, plné pohody. Děti domů odcházely spokojené s úsměvem a s balíčkem dobrůtek, ve kterém nechybělo ani uhlí od čerta.

Mgr. Andrea Mojžíšová