Slavnostní ukončení projektu „Už jsem čtenář“

Ve středu 5. června nás v rámci projektu „Už jsem čtenář“ navštívila paní knihovnice. S dětmi si zavzpomínala na příjemná setkávání, která jsme v průběhu školního roku zažili.

Slibuji ve jménu všech krásných knížek,
příběhů a básniček.
Budu se pilně učit číst.
Budu knihy číst po celý život.
Budu knihy opatrovat jako nejvzácnější poklad.

Jakmile třídou zaznělo hlasité „SLIBUJI“, mohlo začít pasování, kterého se chopili naši kamarádi patroni. Každé dítě pokleklo na polštářek a bylo pasováno na čtenáře. Děti byly obdarovány knihou s věnováním od paní knihovnice, aby na tento jedinečný den nikdy nezapomněly. Z této knihy s názvem „Kde se nosí krky“, plnou básniček a krásných ilustrací, jsme si ihned s radostí něco společně přečetli. Naši školáci také dostali památeční znak čtenáře, záložku a diplom.

Tuto nezapomenutelnou chvíli jsme si všichni užili, a věříme, že na ni budou mít děti nejen hezké vzpomínky, ale zůstanou věrnými čtenáři i nadále.

Třídní učitelky 1. tříd.